Święto Flagi Państwowej

W 2 maja w Parku Miejskim im. Powstańców Warszawskich w Sianowie mieszkańcy celebrowali Święto Flagi Państwowej. Cały piknik z flagą ubarwiał teatr uliczny FETA z Gdańska. Szczudlarze rozdawali falgietki oraz zapraszali do wspólnej zabawy. Zaśpiewały lokalne zespoły ludowe tj. Jaskółki oraz Bursztyny. Odbyły się warsztaty zorganizowane przez świetlice z terenu Gminy i Miasta Sianów. Dla dzieci przygotowane zostały atrakcji m.in. dmuchana zjeżdżalnia oraz kolejka. Rodziny mogły wykazać się sprawnością w turnieju zorganizowanym przez OSP z Sianowa, także Straż Miejska z Sianowa przeprowadziła konkursy, który cieszyły się ogromnym powodzeniem u dzieci. Straż Graniczna oraz Policja zaprezentowały swoje służbowe pojazdy oraz sprzęt. Dużym powodzeniem cieszy się sadzenie biało czerwonych kwiatów w kształcie flagi. Na zakończenie teatr uliczny FETA zaprezentował, krótkie przedstawienie i porwał uczestników pikniku do tańca. Dla każdego uczestnika pikniku czekała pyszna grochówka przygotowana przez Sebastiana Matyszczuka. Wszystkie atrakcje przygotowane były z narodowymi białoczerwonymi barwami.

Tekst: Renata Grosiak

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu