Jubileuszowa Gala Sianowskich Rybogryfów 2018

Wczoraj tradycyjnie, jak co roku, 11 lutego odbyła się uroczysta Gala Sianowskich Rybogryfów. Tegoroczna Gala miała wyjątkowy charakter – tego dnia obchodziliśmy jubileusz 675-lecia nadania praw miejskich Miastu Sianów!

Podczas uroczystości głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Sianów Maciej Berlicki. Mieliśmy okazję gościć Senatora RP Piotra Zientarskiego, Posła na Sejm RP Stefana Romeckiego, Doradcę Wojewody zachodniopomorskiego ds. współpracy międzynarodowej i polityki pamięci pana Artura Staszczyka, Zastępcę Prezydenta Koszalina pana Wojciecha Kasprzyka, Starostę Koszalińskiego pana Mariana Hermanowicza. Na uroczystość przybyła także delegacja z partnerskiego miasta Rezekne na Łotwie z Merem Miasta Rezekne panem Aleksandrem Stecaem na czele oraz z Dyrektor Polskiego Gimnazjum w Rezekne panią Walentyną Szydłowską. Mieliśmy również przyjemność gościć delegację z partnerskiej Gminy Biały Dunajec. Był z nami Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu pan Bartłomiej Kudasik.

Ten wieczór był pełen niespodzianek i wyjątkowych chwil. Pierwsi na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie w spektaklu o najstarszych dziejach Miasta Sianów. Grupę teatralną przygotowała pani Ewa Wolska.

Gala była okazją do uhonorowania okolicznościowymi medalami z okazji jubileuszu Miasta. Medale otrzymali wszyscy poprzedni burmistrzowie: pan Mirosław Kamiński, pan Andrzej Matyjaszek, pan Andrzej Jankowiak oraz pan Ryszard Wątroba. Medale okolicznościowe powędrowały również do przedstawicieli służb mundurowych: Komendanta Miejskiego Straży Pożarnej w Koszalinie St. Bryg. Mirosława Pendera, Komendanta Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie pana płk. Dariusza Sienkiewicza, Komendanta I Komisariatu w Koszalinie podinspektora Arkadiusza Rumińskiego, Naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Sianowie druhowi Markowi Brzozowskiego. Medal wręczono również Honorowemu Obywatelowi Gminy i Miasta Sianów, Powstańcowi Warszawskiemu, żołnierzowi Armii Krajowej podporucznikowi Aleksandrowi Kaczorowskiemu. Kolejną grupa osób, które otrzymały ten wyjątkowy medal byli przedsiębiorcy: Piotr Szwoch z firmy Ganz Izolacje, Łukasz Parfianowicz ze spółki POLRYB w Maszkowie, Andrzej Borowski z firmy DEGA w Karnieszewicach, Stanisław Grzywacz z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Sianowie, Sebastian Matyszczuk z Zakładu Tartaczanego „Matysz-Drew”, Emilia Dadoń z Firmy Dadoń , Sylwester Strojnowski z firmy Sian- Ryb, Przemysław Sak z Firmy SAKBUD, Norbert Koselski z Firmy Bokaro oraz Zbigniew Łękowski z firmy Mer Kurier.
Przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych i sportowcy także otrzymali medale: Maciej Lewandowski z Fundacji Jesteśmy Razem, Aleksandra Kowalczyk z Gminnej Organizacji Turystycznej, Tomasz Tesmer ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Sucha Koszalińska, Roman Kwiatkowski ze Stowarzyszenia 4×4, Helena Kowalczyk z sianowskiego Caritas oraz Łukasz Gładysiak ze Stowarzyszenia Historycznego Pochodnia w Sianowie, Waldemar Lewandowski z Klubu Sportowego Sieciemin, Lesław Spisak z Dako Galand Skibno, który odebrał medal również dla Pawła Spisaka – czterokrotnego Olimpijczyka, reprezentującego Dako Galand Skibno, Marek Walker z Klubu Sportowego Victoria Sianów, Arkadiusz Synówka z Uczniowskiego Klubu Sportowego Victoria SP2 Sianów, Zbigniew Zięba z Uczniowskiego Klubu Sportowego Kometa Sianów, Maria Ignatowicz z Uczniowskiego Klubu Sportowego Tori przy Zespole Szkół w Dąbrowie, Waldemar Bartosiewicz z Klubu Wędkarstwa Sportowego TROTKA.

Po oficjalnej części uroczystości na scenie wystąpiła wyjątkowa artystka – Anita Lipnicka i zespół The HATS. Nie trzeba było jej przedstawiać sianowskiej publiczności, bo gościła w Sianowie podczas ubiegłorocznej edycji Folk Film Festiwal. Była to okazja do posłuchania największych przebojów wokalistki, ale przede wszystkim jej najnowszego dorobku – utworów z płyty „Miód i dym”. Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na urodzinowy tort.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Plakat turnieju 2024 aktualności

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY – VIII Ogólnopolski Turniej Badmintona “ZDĄŻYĆ PRZED LOTKĄ” Sianów 25-26.05.2024 r.

CELE:• Popularyzacja badmintona• Integracja środowiska seniorów• Propagowanie aktywnego wypoczynku• Promocja Gminy Sianów, Powiatu Koszalińskiego i ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokość kaucji – dot. “Projekt Mieszkanie dla Rozwoju”.

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi ...
więcej →
oplus 32 aktualności

Nowe EKOpunkty na terenie Gminy Sianów

Kolejne pojemniki półpodziemne pojawiły się na terenie naszej gminy.W ramach inwestycji pn. „Wyposażenie nieruchomości w ...
więcej →

Ułatwienia dostępu