Wernisaż prac malarskich Henryka Maciejewskiego

W czwartek 1 lutego 2018 roku w galerii Zorza odbył się wernisaż prac malarskich Henryka Maciejewskiego. Wernisaż rozpoczął się występem muzycznym Pana Henryka oraz jego brata Adama Maciejewskiego. Dodatkową atrakcją podczas wernisażu był również występ Zespołu Tańca Ludowego Bałtyk z Koszalina. 
Ulubionymi technikami artysty jest malarstwo olejne na płótnie, akwarela, pastele, rysunek. Pracuje w standardowych formatach, choć nie obce jest mu malarstwo wielkoformatowe, a także ścienne. Specjalizuje się głównie w malarstwie krajobrazowym, w którym główną rolę odgrywa architektura wiejska i miejska. Odnajduje w krajobrazach polskich wsi i miast przepiękne, godne uwiecznienia miejsca, które następnie przenosi na płótno i papier. Jego obrazy emanują spokojem, ciszą, zadumą. Są utrzymane w stonowanej, naturalnej kolorystyce, a artysta nadaje im charakter barwny zależnie od przedstawionej w danej scenie pory roku. Na szczególną uwagę zasługują jego obrazy ukazujące polską wieś zimą. Są jednocześnie wybitnie naturalistyczne, przy jednoczesnym zachowaniu wspaniałej baśniowej atmosfery charakterystycznej dla tej pory roku.

Tekst: Urszula Krawiecka

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

sesja 1 aktualności

Informuje, że w dniu 28.05.2024  r. o godz. 13:00 odbędzie się II Sesja Rady Miejskiej w sali posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie.

Link do transmisji sesji TUTAJ
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów przed meczem z Oldbojami Tychowa aktualności

Kolejny dobry mecz w ich wykonaniu!

Trampkarzom sianowskiej Victorii – bo o nich mowa w tytule – przyszło rozegrać swoje weekendowe ...
więcej →
oplus 0 aktualności

ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, Urząd Gminy i Miasta w Sianowie ...
więcej →

Ułatwienia dostępu