Czterodniowy Folk film Festiwal za nami …

W czwartek 4 lipca, pierwszego dnia festiwalu, odbył się konkurs Krótkich filmów o Wsi KOKOF – y pod przewodnictwem reżyser Kingi Dębskiej. Zwycięzcą konkursu został film pt. „ Żniwiarz” Bartosza Łukasika z Warszawy. Na drugim miejscu uplasował się film pt. „ Obrządek” Łukasza Stryjewskiego również z Warszawy, a na trzecim miejscu „Pieśń weselna” w reżyserii Bożeny Paluch z Poznania. Tego samego dnia można było uczestniczyć na spotkaniu z Panią Kingą Dębską i obejrzeć film w jej reżyserii  pt. „Zabawa, zabawa.”

Drugiego dnia nastąpiło otwarcie wernisażu prac naszego fotografa Waldemara Kosowskiego pn.
” 5 lat Folk Film Festiwal”. Wystawa przyciągnęła tłumy oglądających i dziennikarzy. Zaraz po niej nastąpiła gala rozdania nagród KOKOFY i koncert Joli Tubielewicz z zespołem ON-OFF „ Hit za hitem”

W sobotę 6 lipca, trzeciego dnia pod sceną uczestniczyliśmy we wspólnym Gotowaniu Bigosu na Wielkiej Patelni, myślę że Państwo zgodzą się ze mną, że bigos był kwaśny ale pyszny J
O godzinie 16:00 aktorzy Bartłomiej Topa, Waldemar Błaszczyk, Piotr Nowak i Andrzej Deskur spotkali się z widzami i udzielili wywiadu Panu Piotrowi Pawłowskiemu. Zaraz po nim mogliśmy obejrzeć Panów na scenie naszego kina w niesamowicie śmiesznym spektaklu pt.: „ Triathlon story, czyli chłopaki z żelaza.” W reżyserii Piotra Nowaka. Brzuchy chyba wszystkich bolały od śmiechu, a co niektórzy również ze śmiechu płakali.

Co najpiękniejsze, to nie był jeszcze koniec. Zaraz po spektaklu na scenie wystąpił  Sidney Polak. Wszyscy wspaniale się bawili i nie mieli ochoty wracać do domu. Niestety na ten dzień to już było koniec atrakcji, ale organizatorzy zaprosili mieszkańców na niedzielę – kolejny dzień Folk Film Festiwal.

Ostatniego dnia od rana nie brakowało atrakcji. Dzień zaczęliśmy od spotkania  z teatrem ulicznym
 „ Avatar”, który z wielką uwaga i zaciekawieniem oglądali najmłodsi, korowodzie, który przeszedł ulicami Sianowa.                                                    

 Dla młodszej części widowni odbył się konkurs plastyczny, pn. „Moje spotkanie   z teatrem ulicznym”. Jak można było zauważyć po frekwencji  i zainteresowaniu najmłodszych, im również się podobało. Prac było bardzo dużo, jedne kolorowe, drugie tylko szkicowane, ale wszystkie piękne.

Na zakończenie tego cudownego, czterodniowego spotkania z kulturą wystąpiły zespoły ludowe z naszego regionu.   Folk zawładną Sianowem, ale niestety wszystko co dobre i piękne szybko się kończy, ale dzięki Wam to zdecydowanie szczęśliwe zakończenie. To wy dajecie nam energię, Wasza obecność i roześmiane buzie dają nam motywacje do działania! Dziękujemy gorąco wszystkim uczestnikom 6. Folk Film Festiwal, i zapraszamy za rok, być może w jeszcze większym gronie.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Dla partnerów, sponsorów, mediów, przybyłych gości i dla Was… Bo gdyby nie widownia nie byłoby sensu cokolwiek robić J

DZIĘKUJEMY !!! 🙂

Tekst: Agnieszka Madej

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BURU Klub Karate Kyokushin aktualności

Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin

17 czerwca odbyło się „Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin”. W Dolinie Fantazji w ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Debata nad raportem o stanie Gminy Sianów za 2023 rok

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Sianowie, w dniu 28.06.2024  r. o godz. 11:00 odbędzie ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Przetargi

BURMISTRZ GMINY I MIASTA SIANÓW OGŁASZA: I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości położonych na ...
więcej →

Ułatwienia dostępu