Sianów kolejny raz wśród Pereł samorządu!

W Gdyni, 23 oraz 24 maja, redakcja Dziennika Gazety Prawnej uroczyście podsumowała VII Ogólnopolski Ranking „Perły Samorządu”.

Gmina i Miasto Sianów znalazła się w czołówce polskich samorządów zdobywając wysokie VII miejsce i otrzymując wyróżnienie wśród gmin miejsko-wiejskich.

Wygrana jest o tyle cenna, iżw tym roku szukano liderów innowacyjnych, innowatorskich rozwiązań w zakresie gospodarki, oświaty, ochrony środowiska i polityki senioralnej. Nagrodzono gminy wyróżniające się jakością zarządzania i jakością życia mieszkańców.

Ponadto wraz z rankingiem„Perły Samorządu” przeprowadzono dodatkowe plebiscyty, w których Gmina Sianów również uzyskała wyróżnienia wśród gmin miejsko-wiejskich: w rankingu „Skarbnik Samorządu” zajmując V miejsce oraz w rankingu „Aktywizacja Sportowa Dzieci i Młodzieży” także z V miejscem.

Na potrójny sukces samorządu wpłynęła w szczególności szeroka działalność w ramach polityki senioralnej, środowiskowej i sportowej oraz sprawne zarządzanie budżetem.

Gmina Sianów od lat prezentuje się jako atrakcyjna i dynamicznie rozwijająca się jednostka. Sianowski samorząd podejmuje szereg działań na rzecz aktywizacji seniorów, np. utworzenie i prowadzenie przez gminę Dziennego Domu Senior+ i Klubu Senior+ w Sianowie, które są miejscami przyjaznymi, w pełni dostosowanymi do potrzeb osób starszych i bogatymi w ofertę kulturalną, prozdrowotną, integracyjną i opiekuńczą.

Gminę wyróżnia wiele przedsięwzięć związanych z szeroko pojmowaną ochroną środowiska: kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej, instalacja paneli fotowoltaicznych na potrzeby publiczne, modernizacja dróg gminnych, rozwój transportu niskoemisyjnego poprzez budowę ścieżek rowerowych – w samym 2018 roku oddano do użytku 8,5 km dróg rowerowych.

Gmina wyróżnia się prężna działalnością organizacji pozarządowych, w tym klubów i uczniowskich klubów sportowych, których działania są współfinansowane ze środków budżetowych, zapewniając tym samym szeroką ofertę zajęć i wydarzeń sportowych mieszkańcom, w tym w szczególności dzieciom i młodzieży. Efektem takiej polityki są wysokie miejsca członków klubów w klasyfikacji ogólnopolskiej m.in. w piłce nożnej, badmintonie, piłce ręcznej i judo.

Znaczna część budżetu gminy przeznaczana jest na przedsięwzięcia inwestycyjne, co w powiązaniu z niezwiększającym się zadłużeniem jednostki, wyróżnia ją spośród innych samorządów. Ponadto Sianów wdrożył system zachęt dla przedsiębiorców i oferuje wysoce atrakcyjne tereny inwestycyjne. Gmina wspólnie z organizacją pozarządową powołała także Inkubator dla organizacji pozarządowych jako wspieranie rozwoju podmiotów ekonomii społecznej.

Wszystkie te działania sprawiają, że w gminie Sianów dobrze się żyje i jesteśmy samorządem przyjaznym mieszkańcom i dającym możliwości na wszechstronny rozwój.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców z podziałem na typy lokali (AKTUALIZACJA 04.10.2023 r.)

AKTUALIZACJA 04.10.2023 r. W pierwotnym zestawieniu pominięty został jeden z wnioskodawców, w związku z czym …

więcej →
Zgrupowanie Kadry Polski Kyokushin 4 sport

Zgrupowanie Kadry Polski Kyokushin

W dniach 29 września – 1 października br. w Świnoujściu odbyło się zgrupowanie Kadry Polski …

więcej →
Nowy instruktor w BURU Klub Karate Kyokushin sport

Nowy instruktor w BURU Klub Karate Kyokushin

W dniach 17-22 września w Lublinie odbył się kurs instruktorów sportu karate organizowany przez Polski …

więcej →

Ułatwienia dostępu