Koncert dla Wolontariuszy

Ostatniego dnia stycznia w sianowskim kinie Zorza odbył się Koncert dla Wolontariuszy. Kapituła złożona z zeszłorocznych uhonorowanych wybrała troje laureatów:

– Monikę Olszak – kierownika sianowskiej biblioteki. Od 6 lat pełni funkcję szefowej sztabu WOŚP działającym przy CKiBPGiM  w Sianowie. To ona kieruje całością prac sztabu. Prowadzi nabór wolontariuszy, nagłośnia i rozreklamowuje prowadzenie zbiórki publicznej
i imprez towarzyszących  z pomocą mediów społecznościowych i plakatów na terenie Sianowa. Dociera do darczyńców z prośbą o wsparcie. Dzięki zdobytemu zaufaniu darczyńców co roku zdobywa mnóstwo fantów na licytacje. Dba o to, aby nieletni wolontariusze czuli się bezpiecznie przemierzając sianowskie ulice pod opieką strażaków. Kierując się charyzmatyczną postawą pani Monika zamienia  bibliotekę w sztab, w którym  koordynuje pracą wszystkich osób zaangażowanych.  Ponadto pracując w bibliotece jako jej kierownik dba o rozwój kultury w Sianowie. Organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi ze świata literatury. Bardzo aktywnie  włącza się w życie społeczne i kulturowe gminy. Jest koordynatorką
i moderatorem Dyskusyjnego Klubu Książki. Cechuje ją optymizm, otwartość na potrzeby innych, serdeczność oraz dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą.

– Marka Jackowskiego – znanego w Sianowie i okolicach operatora kamery. Przez ten rok
jak i w poprzednich  latach uczestniczył w wielu akcjach charytatywnych.  Na kadrach swoich filmów dokumentował i utrwalał działania  wolontariuszy i zbiórki publiczne. Z całości zmontował film dokumentujący dobroć i zaangażowanie społeczności gminy Sianów. To klatki filmowe ze zbiórek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, sianowską akcję “Dziewczynka z zapałkami”, turnieje sportowe, Terenowa Integracja dla Choinki.  Marek Jackowski jest filmowcem i dokumentalistą, koordynuje pracę Dyskusyjnego Klubu Filmowego, zasiada w jury cyklicznego wydarzenia ,, Kokofy „ Wykazuje się rzetelnością w przekazywaniu wiedzy i pamięci na temat codziennego życia mieszkańców gminy Sianów.

– Wojciecha Kornackiego – na co dzień Kierownika Ośrodka Gospodarstwa Rybackiego Dadoń w Mokrem. Jego praca to pasja i zamiłowanie do przyrody. Każda swoją wolną chwilę przeznacza na niesienie pomocy drugiej osobie. Pan Wojtek zawsze jest pełen gotowości w organizacji najrozmaitszych akcji charytatywnych, takich jak turnieje piłkarskie. W ostatnim czasie współorganizował Charytatywne Turnieje Piłkarskie dla Konrada i dla Izy. We własnym zakresie organizuje stoiska z gastronomią, a wszelkie pieniążki pozyskane ze sprzedaży przekazuje na zbiórkę publiczną do puszek. Jego zaangażowanie i poświecenie pozwala pomóc wielu osobom z terenu Gminy i Miasta Sianów. Zawsze chętny do pomocy i bardzo otwarty na wszelkie nowe inicjatywy. 

            Nagrodzeni zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami oraz symboliczną różą. Niespodzianką dla wszystkich wolontariuszy był koncert grupy The Kapela Forumowa. Jest to zespół kilku osób z całej Polski związanych z kinem, pasjonatów muzyki, którzy spotykają się na swoich koncertach, by „zaROCKować” publiczność.  W piątek to im się udało, widzowie byli zachwyceni, większość przebojów została odśpiewana wspólnie.

            Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, ale podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy działających na terenie gminy Sianów – za Wasze wielkie serca, bezinteresowną pomoc, poświęcony czas…i pamiętajmy: dobro powraca!

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu