Oto one, zwycięskie projekty w ramach I edycji 2020 Budżetu Obywatelskiego w Sianowie!

Projekt MIEJSKI pt. Wykonanie oświetlenia oraz modernizacja placu przy ul. Dębowej „WEMBLEY”

Jego autorem jest  Janusz Machała, mieszkaniec  Sianowa. Projekt zebrał 167 głosów, a jego  kwota to :
58 429,00 złProjekt polegana modernizacji istniejącego kompleksu sportowego przy ul. Dębowej w Sianowie (zwanego potocznie „Łemblej”). Modernizacja obiektu  będzie obejmowae:
– oświetlenie obiektu sportowego  poprzez dostawę i montaż 4 lamp oświetleniowych typu LED,
-naprawę uszkodzonej nawierzchni murawy i bieżni boiska,
– montaż elementów siłowni zewnętrznej tj.:  surfer (dla dzieci), twister (dla dzieci), wyciąg górny (dla dzieci), rower i jeździec (dla dzieci), wioślarz wolnostojący, wyciąg górny i krzesło do wyciskania, rower i jeździec, oraz
-budowę wiaty rekreacyjnej  o wymiarach 7 m x 5 m dla mieszkańców osiedla.

 Zadanie wpłynie na poprawę atrakcyjności miejsca sportowo-rekreacyjnego w Sianowie,  podwyższy jakość użytkowania, jak również zapewni możliwość rozwijania pasji i talentów sportowych dla najmłodszych i najstarszych pokoleń Sianowa.

Koszt to  58 429,00 zł

Projekt SOŁECKI pn.  „Budowa oświetlenia drogowego w m. Skibienko”

Jago autorką jestIwona Kochanowska, z miejscowości Skibienko. Projekt otrzymał 203 głosy i a jego wartość to:50 000,00 zł.
Zadanie będzie polegać na dostawie i montażu 10 sztuk lamp oświetleniowych, ulicznych w pasie drogowym drogi gminnej we wsi Skibienko. Planowana lokalizacja lamp ulicznych to odcinek o długości ok. 3000 mb wzdłuż drogi zlokalizowane na działkach o numerach ewidencyjnych 105/4 i 21/5 obręb Skibno. Doświetlenie miejscowości zapewni wyższe bezpieczeństwo mieszkańców, poprawi ich jakość życia, komfort poruszania się po drogach i przejściach dla pieszych, a docelowo rozjaśni wiejską przestrzeń publiczną na długie lata.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w I edycji Budżetu Obywatelskiego!
Cieszymy się z Waszego dużego zaangażowania i kreatywnych pomysłów. 

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ułatwienia dostępu