Sianów z unijnym bonem na wykonanie hotspotów

Gmina Sianów uzyskała bon od Komisji Europejskiej o wartości 15 000 euro na wykonanie sieci zewnętrznych i wewnętrznych hotspotów w przestrzeni publicznej, zapewniając tym samym mieszkańcom dostęp do bezpłatnego połączenia z internetem.
Sianowski samorząd został jednym z 947 beneficjentów z całej Europy, w tym jednym z 15 polskich gmin, w ramach czwartego i ostatniego już konkursu programu WiFi4EU ogłoszonego przez Komisję Europejską. W ostatniej edycji konkursu złożono ponad 8600 wniosków. Program wspiera rozwój bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego internetu w takich miejscach użyteczności publicznej jak place, parki, biblioteki, obiekty administracji publicznej czy ośrodki zdrowa. Wysokość budżetu programu WiFi4EU na lata 2018–2020 wynosi 120 mln euro.
W ciągu 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy w Gminie Sianów powstanie przynajmniej 10 punktów dostępowych sieci WiFi o prędkości na poziomie 30 Mb/s. Ze środków programu sfinansowana zostanie instalacja najnowocześniejszego sprzętu Wi-Fi w ośrodkach życia społecznego.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu