XXII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KOBIET IM. ANNY BOCIAN ZA NAMI

W Sianowie rozegrany został XXII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet im. Anny Bocian o Puchary Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej . Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych : open (seniorki , juniorki) i młodziczek (2007 i młodsze ).  W obu kategoriach ze względu na pandemię Koronawirusa  organizatorzy turnieju ograniczyli udział w każdej kategorii do sześciu zespołów. W kategorii Open udział wzięły :KP Błękitni Stargard, KKP Warta Gorzów Wlkp. , MKS Lew Lębork, GOSRiT Luzino, KS Stal Jezierzyce i UKS Victoria SP 2 Sianów. Najlepszą drużyną okazały się gospodynie zawodów UKS Victoria SP 2 Sianów. W swoim pierwszym meczu zremisowały 1:1 ze Stalą Jezierzyce po bramce Malwiny Grzelak. W drugim meczu po bramkach Malwiny Grzelak i Oliwii Żywanowskiej  sianowianki pokonały 2:1  ekipę Lwa Lębork. W trzecim  po wyrównanym meczu wygrały 1:0 z KP Błękitni Stargard. Gola uzyskała Klaudia Majerczak. W czwartym bardzo ważnym meczu po dobrej grze zwyciężyły 1:0 ponownie po  bramce Klaudii Majerczak. Przed ostatnim meczem z Wartą Gorzów wszystko się pięknie ułożyło piłkarkom z Sianowa i były już pewne po 3 zwycięstwach i  jednym remisie wygranej w cały turnieju i niespodzianie przegrały z piłkarkami z Gorzowa Wlkp. 1:2 . Bramkę dla Victorii SP2 strzeliła Marta Fil a dla przeciwniczek była zawodniczka sianowskiego klubu Paulina Brzozowska (2) , grająca trenerka zespołu z Gorzowa.W drużynie sianowskiej wystapiły: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus,Marta Fil,Malwina Grzelak,Oliwia Żywanowska,Wiktoria Ostróżka,Milena Paczkowska,Klaudia Majerczak,Agata Czaban,Anita Czerwik,Wiktoria Studzińska,Daria Zbrzeźniak i Katarzyna Rawłuszewicz. Trenerem zwycięskiej ekipy był Jędrzej Bielecki a pomagał mu jako kierownik  zespołu Jacenty Życiński. Najlepszą zawodniczką turnieju została Malwina Grzelak, królową strzelczyń z 4 bramkami Karaczyn Karolina z Warty Gorzów Wlkp.,a bramkarką Nikola Kankowska z GOSiRT Luzino.

TABELA KONCOWA TURNIEJU OPEN
1 miejsce UKS Victoria SP 2 Sianów     5  10  6-4    tr Jędrzej Bielecki
2 miejsce KP Błękitni Stargard              5  10  7-3     tr Bartłomiej Zdunek
3 miejsce KKP Warta Gorzów Wlkp.    5    8  6-4     tr Paulina Brzozowska
4 miejsce GOSRiT Luzino                        5    7  3-3     tr Sylwester Piątek
5 miejsce MKS Lew Lębork                    5    5  4-4      tr Andrzej Kurzydło
6 miejsce KS Stal Jezierzyce                  5     1  1-9     tr Wiesław Perkowski

W młodszej kategorii młodziczek niespodziewanie wygrał zespół MLKS Tucholanka –Bór Tuchola , który w najważniejszym , decydującym o pierwszym miejscu w turnieju  wygrał z dotychczas niepokonanym UKS Olimpia Szczecin.  Trenerem zwycięskiej ekipy był Marek Zienkiewicz  . Te dwa zespoły wygrały po cztery spotkania i przegrały po jednym . O pierwszym miejscu zadecydowała bezpośrednia wygrana Tucholanki z Olimpią. W zwycięskiej ekipie zagrały:  Oliwia Radziejewska,Patrycja Gwizdała,Paulina Kamińska,Kamila Podlewska,Małgorzata Rajchelt,Laura Włoch,Patrycja Borucka,Oliwia Grzegorek,Oliwia Koczalska,Martyna Rekowska,Wiktoria Wytrążek,Zuzanna Czapiewska. Najlepsza zawodniczką została: Zuzanna Czapiewska z Tucholanki , królową strzelczyń z 16 bramkami Ita Stępińska z Olimpii a najlepszą bramkarką Maja Malczewska z Victorii SP 2 II. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki Victorii SP 2 II Sianów, podopieczne trenerki Klaudii Majerczak , które jako jedyne pokonały zwycięski zespół Tuchollanki . Porażka z AP Drawsko kosztowała je prawdopodobnie zwycięstwo w turnieju. Bardzo dobrze zaprezentowały się też zawodniczki  Olimpii Szczecin ale niespodziewanie po dobrym meczu przegrały z Tucholanką Tuchola.

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU MŁODZICZEK
1 miejsce MLKS Tucholanka-Bór Tuchola  5  12  17-4    tr Marek Zienkiewicz
2 miejsce UKS Olimpia Szczecin                   5  12  37-4    tr Patryk Gawron
3 miejsce AP Drawsko                                    5   9   18-11  tr Kamil Kuprowski
4 miejsce UKS Victoria SP 2 II Sianów         5   9   12-4    tr Klaudia Majerczak
5 miejsce KKP Warta Gorzów Wlkp.           5   3   16-14  tr  Paulina Brzozowska
6 miejsce UKS Victoria SP2 I Sianów           5   0     1-64  tr Dorota Bindas-Burdzik i Joanna Świąder

Turniej jak zwykle został bardzo dobrze zorganizowany przez działaczy UKS Victoria SP 2 Sianów. Partnerami  klubu z Sianowa we współorganizacji i partycypacji w kosztach imprezy byli: Gmina Sianów i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki nim i  innym sponsorom turnieju : PZPN ,ARKA  Sianów,PGK Koszalin,ZZPN Szczecin,Bank Spółdzielczy Sławno,nie zabrakło pucharów,medali, nagród rzeczowych i nagród w postaci sprzętu sportowego dla wszystkich drużyn.  Otwarcia zawodów i wręczenia nagród dokonali : Przewodniczący Rady Miejskiej Sianowa Janusz Machała i Wiceprzewodniczący Gminnej Rady Sportu Ryszard Wątroba. Po zakończonej imprezie wszyscy zjedli smaczny obiadek przygotowany przez Firmę Eugeniusza Kuca.
Trener Jędrzej Bielecki  zadowolony ze zwycięstwa w turnieju pochwalił swoje podopieczne ale stwierdził ,że nie była to łatwa wygrana. Dziewczyny pokazały charakter ale mają jeszcze braki kondycyjne. Zwycięstwo cieszy ale zawodniczkom z Sianowa wiele jeszcze brakuje do optymalnej dyspozycji. Turniej był etapem przygotowawczym do rozgrywek w III lidze i Pucharu Polski Kobiet.

foto. Waldemar Kosowski

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

woda aktualności

Taryfa na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Sianów na okres 3 lat.

więcej →
Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Dni Ziemi Sianowskiej ..to już ten weekend

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sianów i przyjaciół naszej gminy do wspólnego świętowania !!! ...
więcej →

Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką” – relacja

W dniu 25 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po ...
więcej →

Ułatwienia dostępu