UKS VICTORIA SP 2 SIANÓW DRUGA W FINALE FUTSALU

W Sianowie odbył się turniej finałowy Pucharu Polski Kobiet w ramach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W turnieju wzięły udział trzy zespoły: LFA Szczecin, UKS Energetyk Junior Gryfino i UKS Victoria SP 2 Sianów. W pierwszym meczu sianowianki pokonały dziewczyny z Gryfina 6:1. Bramki dla Sianowa strzeliły: Marta Fil 2, Wiktoria Robakowska 2, Malwina Grzelak 1 i Dagmara Petrus 1, a dla Gryfina: Klaudia Klimek 1. W drugim meczu zawodniczki z Gryfina spotkały się z piłkarkami LFA Szczecin i przegrały w stosunku 5:1. Bramki dla LFA uzyskały: Katarzyna Tarnowska 2, Katarzyna Piotrowska 1, Angelika Hejnowska 1 i Peitler Alicja 1. Dla pokonanej drużyny; Drelinkiewicz Angelika 1. Tak więc w decydującej rozgrywce spotkały się LFA Szczecin i UKS Victoria SP2 Sianów, które wygrały swoje mecze z Energetykiem Gryfino. W pierwszej połowie przeważały sianowianki i to one zeszły na przerwę prowadząc 1:0 po golu Wiktorii Robakowskiej w 3 minucie. Tuż po przerwie na 1:1 wyrównała Maria Nowak ( 13 min.). Jeszcze w tej samej minucie sianowianki po bramce Malwiny Grzelak wyszły ponownie na prowadzenie 2:1. W 16 minucie wyrównującego gola na 2:2 uzyskała Angelika Hejnowska i jeszcze w tej samej minucie na 3:2 dla LFA podwyższyła Katrzyna Tarnowska. Załamane szybką stratą dwóch bramek piłkarki z Sianowa popełniły kilka błędów w obronie i straciły kolejno 3 bramki a strzelczyniami były w 18 i 19 minucie Alicja Peitler oraz w19 minucie Katarzyna Tarnowska. W tym czasie Victorię SP2 stać było tylko na jedno trafienie a strzelczynią była w 19 minucie Marta Fil. Tak więc ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3 dla LFA Szczecin i to one zdobyły Puchar Polski Kobiet w Futsalu na szczeblu województwa zachodniopomorskiego. Organizatorzy zawodów UKS Victoria SP2 Sianów w każdym zespole wyróżnili po jednej piłkarce. I tak w LFA statuetkę otrzymała Alicja Peitler, w Victorii SP 2 Marta Fil a w ekipie Energetyka Natalia Szewczyk. Po zawodach Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Jan Bednarek w asyście Piotra Majchrzaka kierownika Oddziału Koszalińskiego Oddziału  ZZPN Szczecin wręczył zwycięskiej ekipie okazały Puchar oraz piłki futsalowe dla drużyn grających w finale.

W zespole LFA Szczecin wystapiły: Weronika Lichy, Katarzyna Tarnowska, Magdalena Szwed-Kaszycka, Katarzyna Piotrowska, Marika Chądzyńska, Angelika Hejnowska, Patrycja Trzcińska, Katarzyna Jasińska, Anastazja Hryncewicz, Klaudia Karasińska, Maria Nowak, Alicja Peitler, Izabela Poczopko, Natalia Szews.
Skład zespołu Victorii SP2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Karolina Kawałek, Marta Fil, Malwina Grzelak, Wiktoria Robakowska, Wiktoria Studzińska, Daria Zbrzeźniak, Oliwia Olszak, Iwona Grub-Malinowska, Katarzyna Rawłuszewicz.
Trener Jędrzej Bielecki po turnieju pogratulował zawodniczkom z LFA wygrania turnieju oraz podziękował swoim zawodniczkom za dobrą grę. Nie byliśmy do 13 minuty gorsi od szczecinianek, wydaje się mi, że nawet lepsi ale zabrakło nam precyzji w wykorzystaniu klarownych sytuacji oraz niestety kondycji i stąd te 4 bramki w feralnych trzech minutach od 16 do 19.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców z podziałem na typy lokali (AKTUALIZACJA 04.10.2023 r.)

AKTUALIZACJA 04.10.2023 r. W pierwotnym zestawieniu pominięty został jeden z wnioskodawców, w związku z czym …

więcej →
Zgrupowanie Kadry Polski Kyokushin 4 sport

Zgrupowanie Kadry Polski Kyokushin

W dniach 29 września – 1 października br. w Świnoujściu odbyło się zgrupowanie Kadry Polski …

więcej →
Nowy instruktor w BURU Klub Karate Kyokushin sport

Nowy instruktor w BURU Klub Karate Kyokushin

W dniach 17-22 września w Lublinie odbył się kurs instruktorów sportu karate organizowany przez Polski …

więcej →

Ułatwienia dostępu