Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – część oficjalna.

77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Sianowie rozpoczęła się oficjalnymi uroczystościami w Parku im. Powstańców Warszawskich przy pomniku Pamięci Poległych za Ojczyznę. Meldunek o gotowości do uroczystości przyjął Szef Wydziały Dydaktycznego Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie ppłk Grzegorz Bruzda.

Mieliśmy również ogromny zaszczyt gościć Orkiestrę Wojskową ze Świnoujścia. Część oficjalna rozpoczęła się punktualnie o godzinie 17:00 – „Godzina W” przy dźwięku syreny alarmowej wszyscy zgromadzeni oddali hołd Powstańcom Warszawskim.
Uroczystość prowadziła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ireny Sendlerowej pan Krzysztof Sosnowski który na początku powitał Powstańca  Warszawskiego – Honorowego Obywatel Gminy i Miasta Sianów  Aleksandra Kaczorowskiego. Mieliśmy również okazję do wysłuchania przemówienia Burmistrza Gminy i Miasta Sianów Pana Macieja Berlickiego..
Apel Pamięci odczytał mjr Jarosław Kupracz z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych z Koszalina, a całą uroczystość uświetniła przez cały czas jej trwania Wojskowa Orkiestra ze Świnoujścia. 

Po zakończeniu oficjalnych uroczystość wszyscy zebrani zostali zaproszeni na widowisko historyczne „Obrona Cmentarzy Wolskich ” odbywające się na ul. Węgorzewskiej.

Uroczystości zorganizowano przy współpracy z sianowskimi organizacjami pozarządowymi jest zadaniem publicznym “Podążaj śladem historii” i jest finansowane ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021 – 2030.

Zdjęcia: Waldemar Kosowski

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BURU Klub Karate Kyokushin aktualności

Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin

17 czerwca odbyło się „Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin”. W Dolinie Fantazji w ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Debata nad raportem o stanie Gminy Sianów za 2023 rok

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Sianowie, w dniu 28.06.2024  r. o godz. 11:00 odbędzie ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Przetargi

BURMISTRZ GMINY I MIASTA SIANÓW OGŁASZA: I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości położonych na ...
więcej →

Ułatwienia dostępu