Kąpieliska

Łazy to familijna turystyczna miejscowość nadmorska, która zachwyca walorami przyrodniczymi. Piaszczyste i szerokie plaże oraz czysta woda zachęcają do kąpieli oraz wypoczynku. Zejście do wody są łagodne i przyjazne, a przy plaży znajdują się  malownicze wydmy z lasem sosnowym. Na plażę prowadzi 8 zejść w tym jedno dla osób niepełnosprawnych i używających wózków (zejść nr 5).

Kapieliska Lazy 1

W sezonie letnim w Łazach funkcjonują trzy kąpieliska nadmorskie – Łazy 223 B, 224 i 225 B, wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz infrastrukturę. O bezpieczeństwo plażowiczów dba grupa ratowników, w tym jednostka mobilna patrolująca cały teren plaży. Przy każdym
z kąpielisk znajdują się m.in. przebieralnie plażowe oraz toalety.  

W sezonie letnim warunki pogodowe, kolor flagi oraz jakość wody w kąpieliskach można sprawdzać w codziennie aktualizowanym serwisie kąpielowym: https://sk.gis.gov.pl/

Podczas letnich wakacji na plaży w Łazach organizowane są wydarzenia o charakterze sportowym oraz edukacyjnym, w tym plażowy turniej ringo, czy pikniki opowiadające o tradycjach portowych i rybackich. Tradycją Łazowskich ratowników jest organizowane corocznie zakończenie sezonu – Białe delfiny.

Kapieliska Lazy 2

Kapieliska Lazy 4

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

sesja 1 aktualności

Informuje, że w dniu 28.05.2024  r. o godz. 13:00 odbędzie się II Sesja Rady Miejskiej w sali posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie.

Link do transmisji sesji TUTAJ
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów przed meczem z Oldbojami Tychowa aktualności

Kolejny dobry mecz w ich wykonaniu!

Trampkarzom sianowskiej Victorii – bo o nich mowa w tytule – przyszło rozegrać swoje weekendowe ...
więcej →
oplus 0 aktualności

ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, Urząd Gminy i Miasta w Sianowie ...
więcej →

Ułatwienia dostępu