Szlaki turystyczne

Pomorska droga św. Jakuba

Drogi św. Jakuba to ponad tysiącletni trakt pątniczy wiodący z rożnych stron Europy do grobu św. Jakuba Apostoła w hiszpańskiej Galicji. Przemierzany przez rzesze pielgrzymów wywarł ogromny wpływ na rozwój kontynentu. Rada Europy w 1987 roku doceniając jego wartość uznała je za Europejski Szlak Kulturowy apelując do rządów państw, miast i organizacji pozarządowych o ich odtwarzanie i utrzymywanie, co dało początek ich rewitalizacji w wielu krajach. Odnalezione na Pomorzu ślady peregrynacji do Santiago dały impuls odtwarzaniu Pomorskiej Drogi, która zaczyna się w litewskiej Kretyndze, by przez Kaliningrad, Elbląg, Gdańsk, Lębork, Sławno, Darłowo, Koszalin, Kołobrzeg, Białogard, Kamień Pomorski, Wolin, Szczecin, Świnoujście połączyć się z niemiecką Via Baltica, a w Rostocku z Via Scandynavia by już razem biec do Hiszpanii. Camino de Santiago to fenomen wśród szlaków, a jego przemierzanie pozwala na poznawanie bogactwa europejskich kultur i odkrywania tego, co mimo tych różnic jest wspólne. Sianowska nitka Pomorskiego Szlaku Św. Jakuba zaczyna się (od strony Koszalina) w miejscowości Kłos, następnie biegnie przez Sianów, Skibno, Skibienko, Sucha Koszalińską, Kleszcze, Osieki, Rzepkowo, Iwięcino i kończy się w Bielkowie.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 22.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →

Ułatwienia dostępu