Turniej Pierwszej Piłki rocznika 2012 i…

Turniej Pierwszej Piłki rocznika 2012 i młodszych w Sianowie, rozegrany 1 kwietnia 2023 r., rozpoczął piłkarskie sobotnio/niedzielne granie, z udziałem najmłodszych piłkarek i piłkarzy.

Na sztucznej murawie boiska Stadionu Miejskiego w Sianowie mogliśmy zobaczyć osiem zespołów, które na trzech boiskach rywalizowały – bez tabel – systemem „każdy z każdym”, grając raz 12. minut. Jak pokazał turniej, likwidacja rozgrywek punktowanych u dzieci, nie „wyleczyła” ich z chęci wygrywania, a wręcz przeciwnie.

W turnieju przygotowanym i sprawnie przeprowadzonym przez trenera koordynatora – Grzegorza Dudę oraz wspierających go osób, uczestniczyło osiem drużyn: Orlik Darłowo I i II (trener – Mariusz Sawa), Strong Zielenica (Radosław Kowalski), Victoria Sianów:  biali i zieloni (Grzegorz Duda/Jacek Sobczyk), Wieża Postomino I (Artur Wierzbowski), Wieża Postomino II (Mateusz Galek) i Żaki Sławno (Paweł Sławski).

Tej piłkarskiej biesiadzie towarzyszyła zdrowa i mądra rywalizacja. „Zdrowa i mądra, to znaczy taka, w której trener pielęgnuje i rozwija gen zwyciężania u podopiecznych, lecz nie taktyką, krzykiem czy doborem największych dzieciaczków dających wynik, a nauką i rozwojem, który z czasem ma przełożyć się na możliwość jego podopiecznego czy podopiecznych rywalizacji na jak najwyższym poziomie w piłce seniorskiej”. Cytat z artykułu „w sporcie liczy się zwycięstwo, ale…” ze strony na Facebooku: Łączy nas trening.

Weekendowe ligowe granie naszych zespołów, rozpoczęli jednak młodzicy sianowskiej Victorii.

31 marca 2023 r., podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, którego w kolejnym meczu zastępował trener Grzegorz Duda, przegrali – u siebie – ze Sławą Sławno 2:5 (1:3). Bramki dla sianowian strzelili: Michał Krawczyk, asystował Marcel Tuziemski i Dominik Majkowicz, asystowal Gracjan Chotkowski.

Młodzicy Victorii: Mateusz Harasym – Szymon Cichocki, Grzegorz Chotkowski, Robert Kidacki, Michał Krawczyk, Dominik Majkowicz, Jakub Pudzik, Sebastian Szuplak, Tymoteusz Tesmer i Marcel Tuziemski.

Komentując to spotkanie, trener G. Duda, napisał:

– To był całkiem inny mecz niż ten z minionego tygodnia. Chłopcy od początku wyszli na boisko z wiarą we własne umiejętności i grali jak równy z równym z wymagającym przeciwnikiem. Grali bez zbędnego balastu, jakim jest oczekiwanie zwycięstwa, niezależnie od sposobu jego osiągnięcia.

Umówiliśmy się przed meczem, że naszym głównym celem jest dobra gra w piłkę, a do tego potrzebujemy troszkę ryzyka i wiary w siebie. Były więc ciekawe akcje, fajne dryblingi czyli to, co powinno cechować mecze drużyn młodzieżowych.

Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców. Dążyli do zwycięstwa. Nie udało się, ale uwierzyli w siebie i mogą być z siebie zadowoleni.

1 kwietnia 2023 r., przyszło zainaugurować rundę wiosenną, juniorom Victorii Sianów.

Podopieczni trenera Wiktora Piątka, grający w II lidze okręgowej juniorów, grupie 5., podejmowani byli w Świdwinie przez miejscową Spójnię. Zremisowali 1:1 (0:1). Bramkę dla sianowian strzelił Maciej Gorgoń.

Juniorzy Victorii: Bartłomiej Czekaj – Patryk Pawlak, Kacper Miętek, Filip Grześczak, Jakub Pogorzelski, Cezary Filasiak, Maciej Gorgoń, Szymon Żeromski, Dawid Pawlikowski, Kacper Szcześniak, Gracjan Polek, Kacper Nowak, Norbert Gutkin.

Komentując to spotkanie, trener W. Piątek, napisał:

– Tylko jeden punkt udaje nam się wywieźć ze Świdwina. Dlatego tylko, ponieważ to my byliśmy zespołem, który narzucał tempo gry temu meczowi. Gospodarze skupili się raczej na destrukcji naszych ataków i próbach przenoszenia gry w nasze pole karne długimi podaniami. Po jednym z niewielu takich podań, w zamieszaniu pod naszą bramką sędzia dopatrzył się przewinienia i wskazał na 11. metr. Przeciwnik zamienił rzut karny na bramkę. 

W drugiej połowie dążyliśmy bardzo ofiarnie do zwycięstwa, niestety udało się tylko odrobić  stratę bramki. Pomimo wielu sytuacji nie potrafiliśmy tego sfinalizować i musimy zadowolić się remisem!

Jako kolejnym, przyszło zagrać juniorkom UKS Victoria SP 2 Sianów. Występującym w Centralnej Lidze Juniorek U-15, podopiecznym trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, przyszło zagrać w Poznaniu z miejscowym AZS UAM Poznań.

Sianowianki przegrały 0:6 (0:3).

Juniorki UKS Victoria SP 2: Nikola Synówka – Oliwia Kulesza, Klaudia Żubryj, Natalia Noworolnik (70. Zuzanna Kaczorowska), Zuzanna Perz, Małgorzata Capar, Zuzanna Kolczyńska, Emilia Adamus (50. Kaja Chojnowska), Milena Waleńska (Kornelia Arabasz), Zofia Kudłaczek i Martyna Ryncewicz.

Komentując to spotkanie, trener J. Bielecki, napisał:

– Wynik sugeruje zdecydowaną przewagę poznanianek, ale to nieprawda. Nasze dziewczyny miały swoje szanse i wynik mógł być zupełnie inny. Szkoda, że nie pojechaliśmy w najsilniejszym składzie. Zabrakło trzech podstawowych zawodniczek: Aleksandry Jabłońskiej, Zuzanny Rogacz i Alicji Kosowskiej. Z nimi myślę, że można byłoby pokusić się o bardzo dobry wynik. Dodam jednak uczciwie, że poznanianki też miały jeszcze swoje inne szanse, których nie wykorzystały.

2 kwietnia 2023 r., odbyły się aż cztery spotkania z udziałem naszego zespołu.

Seniorkom UKS Victoria SP 2, przyszło zagrać w Bydgoszczy z rezerwami ekstraligowego Sportis KKP Bydgoszcz. Podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, przegrały z liderem tabeli III Ligi Kobiet 0:12 (0:4).

Seniorki UKS Victoria SP 2: Otylia Gawlikowska – Wiktoria Ostróżka, Eliza Cichoń (46. Dominika Kubsch), Aleksandra Małolepszy, Monika Garbicz, Natalia Bryzek (70. Maja Gadomska), Nadia Łyszyk, Maja Malczewska, Iwona Grub- Malinowska, Wiktoria Huda i Pola Pasik.

Komentując to spotkanie, trener J. Bielecki, napisał:

– Owszem mamy bardzo młodą ekipę i nie jesteśmy jeszcze odpowiednio przygotowani do gry z najlepszymi zespołami z naszej grupy, ale trzeba walczyć i dawać z siebie wszystko. Nie można chodzić po boisku. Niektórym dziewczynom zabrakło ambicji. I dało to taki efekt.

Seniorom Victorii, przyszło zmierzyć się na wyjeździe z – aspirującym do awansu do IV Ligi – GKS Manowo. Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka remisowali bezbramkowo przez niemal pięć kwadransów. Niestety szósty rozstrzygnął to spotkanie na 3:0 (0:0) dla zespołu gospodarzy.

Seniorzy Victorii: Michał Turkacz – Cezary Pająk (75. Kacper Szczepaniuk), Fiodor Drewniak, Jacek Żuchowski, Eryk Pomarański, Konrad Wagner (72. Robert Maj), Michał Rokicki, Łukasz Zawada (74. Michał Saganowski), Daniel Wotawa (79. Adrian Gołuchowski), Tomasz Majerczak (75. Tomasz Karpicz) i Maciej Bachleda. W rezerwie pozostawał Damian Rybisz.

Komentując to spotkanie, trener M. Lisztwan, napisał:

– Uważam, że zagraliśmy mecz na przyzwoitym poziomie i postawiliśmy faworytom trudne warunki. Mimo, że gospodarze mieli więcej z gry, dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali zagrożenie, to my również mieliśmy kilka sytuacji w których można było pokusić się o trafienie do siatki. Pierwsza połowa ze wskazaniem na Manowo, ale z okazjami bramkowymi dla obu stron.

Długo utrzymywał się bezbramkowy rezultat i otworzył się dopiero w 72. minucie spotkania. Po utracie pierwszej bramki, nie mieliśmy już nic do stracenia. Otworzyliśmy się próbując doprowadzić do remisu. Przy stanie 1:0, świetną interwencją po strzale Michała Rokickiego z rzutu wolnego popisał się Tomasz Tkacz, utrzymując jednobramkowe prowadzenie zespołowi Manowa. Otwarta gra z naszej strony, kosztowała nas utratę dwóch kolejnych goli w końcówce spotkania. 

Podsumowując należy przyznać, że gospodarze wygrali zasłużenie, choć z naszej perspektywy wynik 3:0 jest wysoki jak na przebieg meczu i naszą postawę. GKS okazał się zespołem dojrzalszym i potrafił wykorzystać swoją jakość w kluczowym momencie. Gratulacje dla zespołu Manowa, a my przygotowujemy się do meczu na własnym boisku przeciwko będącej w dobrej formie w tej rundzie Sławie Sławno.

KS Sieciemin – absolutny beniaminek Klasy Okręgowej ZZPN – przystępował do meczu z Głazem Tychowo po ubiegłotygodniowej wpadce z białogardzką Iskrą. Zagrożeni spadkiem podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, pokonali przyjezdnych z Tychowa 1:0 (0:0), co pozwoliło zbliżyć się sieciemienianom na 2. punkty do Głazu, zajmującego 13. miejsce w tabeli grupy 3. Bramkę – na wagę trzech punktów – strzelił Łukasz Cygan.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn, Adam Nader, Liwiusz Dobrzyński, Kamil Zbylut, Tomasz Hawryluk (73. Karol Pudzik), Damian Kowalski, Bartosz Szmajdziak (46. Łukasz Michalak), Marcin Rogala, Łukasz Cygan (80. Grzegorz Zabłocki) i Jacek Janczyszyn.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak, napisał:

– Niedzielnym meczem z Głazem chcieliśmy zmazać plamę po wstydliwej porażce z Iskrą Białogard. I w pełni nam się to udało. Choć wygraliśmy tylko 1:0, to było to zwycięstwo w pełni zasłużone.

Tylko dzięki naszej nieskuteczności (zmarnowaliśmy m.in. pięć sytuacji sam na sam z bramkarzem gości), goście wyjechali z Sieciemina tylko z jednym straconym golem. Głaz praktycznie przez cały mecz poważnie nie zagroził naszej bramce. Dobrze funkcjonowała nasza obrona (mocno zmieniona w porównaniu z poprzednimi meczami). Pewnie na przedpolu grał nasz bramkarz. 

Zwycięsko zakończyli niedzielne zmagania także piłkarze KS SKIBNO. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, podejmowali zespół z czołówki tabeli – LZS Kowalewice. Skibnianie pokonali rywali 2:1 (1:1). Bramki dla gospodarzy strzelił Marcel Wołoszyński.

KS SKIBNO: Jakub Lachowski – Rafał Kucab, Paweł Pietraszkiewicz, Eduard Chernik, Krzysztof Przydacz (65. Sergiusz Pasternak), Adam Pietraszkiewicz (70. Mateusz Kalwas), Wojciech Chabowski, Marcel Wołoszyński, Wojciech Fąfara, Marcin Woźniak, Mateusz Rymarkiewicz (75. Przemysław Winnicki).

 Komentując to spotkanie, trener W. Piątek, napisał:

Kolejny mecz z drużyną z czołówki ligi, i kolejne punkty. Po remisie w Malechowie, tym razem udało nam się zrewanżować za jesienną porażkę w Kowalewicach. Ja przede wszystkim jestem zadowolony z tego, że nareszcie potrafiliśmy zagrać dwie połowy na wysokim poziomie. 

Można trochę narzekać nadal na brak skuteczności. W tym aspekcie nadal mamy wiele do poprawy.  Dla odmiany, bardzo dobrze funkcjonowała w tym meczu nasza defensywa.  Jedyna bramka dla gości wpadła z małą pomocą silnego wiatru, który po uderzeniu jednego z ofensywnych zawodników poniósł piłkę nad ofiarnie interweniującym Jakubem Lachowskim. 

Zwycięstwo z Kowalewicami pozwala nam nadal walczyć o najwyższy cel, chociaż jeszcze wiele ciężkich meczów przed nami!

Ligowe/klasowe granie naszych zespołów, zakończyły młodziczki UKS Victoria SP 2. Podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, w rywalizacji z chłopcami z Gwardii Koszalin, przegrały 1:5 (0:3). Bramkę dla sianowianek strzeliła Martyna Ryncewicz.

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Roksana Markowska – Kaja Chojnowska, Aleksandra Jabłońska, Julia Kaczorowska, Zuzanna Kaczorowska, Oliwia Kulesza, Zuzanna Perz, Martyna Ryncewicz, Lena Sobieraj, Natalia Tomkowska i Milena Waleńska.

W najbliższy weekend – 8/9 kwietnia 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

CLJ U-15: juniorki UKS Victoria SP 2 Sianów: 6 kwietnia 2023 r., o godz. 13.oo –u siebie – z Pogonią Szczecin,

KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 8 kwietnia 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Zefirem Wyszewo,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  8 kwietnia 2023 r., o godz. 13.oo – u siebie – ze Sławą Sławno,

III liga kobiet: seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów:  11 kwietnia 2023 r., o godz. 16.oo – u siebie – z Wartą Poznań S.A.,

młodzicy: Victoria Sianów: 12 kwietnia 2023 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z Rozwojem Koszalin,

Test: Ryszard Wątroba, zdjęcia z Turnieju Pierwszej Piłki rocznika 2012 i młodszych w Sianowie  – Izabela Karasiewicz-Kowalska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu