2010

VI kadencja Rady Miejskiej w Sianowie

25 listopada 2010 r. odbyła się I sesja wybranej w wyborach 21 listopada 2010 r. Rady Miejskiej w Sianowie (kadencja 2010-2014). Sesja odbyła się w kinie „Zorza” w Sianowie i miała uroczysty charakter. Najważniejszymi punktami programu sesji były ślubowanie radnych i nowo wybranego burmistrza Macieja Berlickiego. Podjęto pierwsze uchwały o wyborze Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Sianowie. Przewodniczącą została Joanna Czerwińska. Wiceprzewodniczący to Irena Banaśkiewicz i Jan Grzybowski. Wystąpili burmistrzowie: obecny – Maciej Berlicki i były – Ryszard Wątroba. Gratulacje i podziękowania w imieniu mieszkańców przekazał obu burmistrzom także mieszkaniec Sianowa Stanisław Danielewicz. Po zakończeniu sesji z programem artystycznym wystąpił sianowski zespół „Bursztyny”. Życzymy nowej Radzie Miejskiej oraz nowemu Burmistrzowi owocnej współpracy oraz spełnienia wszystkich założeń zawartych w programach wyborczych. W kadencji odbyły się 54 sesje, podjęto 388 uchwał. Skład Rady Miejskiej VI kadencji w Sianowie:1. Banaśkiewicz Irena – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej2. Czerwińska Joanna – przewodnicząca Rady Miejskiej3. Danielewicz Andrzej4. Gnacińska Halina5. Grosiak Renata6. Grzybowski Jan – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej7. Jadwiga Szupak8. Lewandowski Maciej9. Hryckowian Józef10. Kuligowski Kazimierz11. Machała Janusz12. Mokrzycki Jan13. Pietrzycki Sylwester14. Przybyłka Bogdan15. Raczyński Wiesław
więcej →

Maciej Berlicki burmistrzem Sianowa

21 listopada 2010 r. Maciej Berlicki wybrany został Burmistrzem Gminy i Miasta Sianów w I turze w wyborach bezpośrednich (otrzymał 3 615 głosów, frekwencja wyborcza 52,94 %). Zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Berlickiego. Na uroczystej, inauguracyjnej Sesji Rady Miejskiej w dniu 25 listopada 2010 roku złożył uroczyste ślubowanie.
więcej →

Pożar Gimnazjum Gminnego w Sianowie

Ranek 20 października 2010 r. stał się czarną dziurą w historii naszego miasta, a przede wszystkim Gimnazjum Gminnego im. Ireny Sendlerowej w Sianowie. W tym dniu ogień strawił zabytkowy budynek szkoły – pomnik historii wielu pokoleń sianowian. Pożar strawił dach oraz poddasze  w starym budynku szkoły. Ewakuowano ponad 300 osób. Pożar w gimnazjum gasiło kilkanaście jednostek Straży Pożarnej. Ze szkoły udało się wynieść całą dokumentację, sprzęt elektroniczny oraz wyposażenie sal.
więcej →

Prace remontowo-konserwatorskie przeprowadzone na dachu kościoła w Iwięcinie

6 października 2010 r. w godzinach popołudniowych komisja konserwatorska odebrała prace remontowe, które trwały ponad trzy miesiące (od 2 lipca 2010 r.),  na dachu kościoła w Iwięcinie. Po dokonaniu oględzin komisja stwierdziła wykonanie prac budowlano-konserwatorskich przy dachu koscioła filialnego pw. MB Królowej Polski w Iwięcinie, prowadzonej na podstawie: decyzji ZWKZ nr ZN-K-4150/S/22/KB/2010 z dnia 2 marca 2010 r. oraz pozwolenia na budowę wydanego przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie nr 051/03/2010 z 15 marca 2010 r. o następującym zakresie: 1. Rozebranie pokrycia z gontów, łacenia, demontaż rynien i rur spustowych, przewodów i haków instalacji uziemiającej,2. Odgrzybianie, impregnacja i miejscowa naprawa drewnianej konstrukcji więźby dachowej,3. Ołacenie połaci dachowej łatami 35 x 50 mm z tarcicy nasyconej,4. Pokrycie dachów gontami łupanymi dębowymi potrójnie,5. Wymiana instalacji odgromowej,6. Wymiana rynien i rur spustowych z blachy tytanowo-cynkowej. Komisja stwierdziła, że wymienione powyżej prace zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i konserwatorskiej, wydanymi pozwoleniami, dokumentacją projektową i przyjęte bez uwag. Wykonawca prac – Przedsiębiorstwo Renowacji Zabytków Architektury Drewnianej „Rojek” Sp. J. Osiedle Górne 34, Rudki, 26-006: Nowa Słupia udzieliła 12 -letniej gwarancji na wykonane prace. Ponadto Wykonawca złożył oświadczenie o przeprowadzonych zabiegach dezynsekcyjnych, dezynfekcyjnych i impregnacyjnych. Pozyskane środki w kwocie 395 000 zł to: 200 000 zł – dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 75 000 zł – pożyczka biskupa,  55 000 zł – dotacja z Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie, 50 000 zł – dotacja z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, 15 000 zł – dotacja ze Starostwa Powiatowego w Koszalinie. Pozostała kwota 59 615,17 zł to wkład własny parafii, w tym m.in.  sprzedaż cegiełek wartościowych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Iwięcino oraz ofiary wiernych.
więcej →

Rekreacyjny Szlak Edukacyjno – Ekologiczny Jezioro Topiele – Szczeglino” odbiór techniczny

6 października 2010 r. komisja złożona z przedstawicieli Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie: Aleksandry Kowalczyk i Izabeli Czarneckiej oraz przedstawiciela Nadleśnictwa Karnieszewice Jerzego Klonowskiego, przy obecności wykonawcy, właściciela firmy „Studio 22” z Połczyna Zdroju Stefana Gawrońskiego, dokonała technicznego odbioru „Rekreacyjnego Szlaku Edukacyjno – Ekologicznego Jezioro Topiele – Szczeglino. Protokół odbioru przyjęto bez uwag. Część inwestycyjną projektu wykonano za kwotę 164 270,35 zł brutto, z czego 79 536,00 zł pochodziło z dofinansowania, które gmina Sianów otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Oprócz części inwestycyjnej projekt przewiduje przeprowadzenie zajęć edukacyjnych i wydanie folderu z mapą gminy Sianów. Zapraszamy wszystkich miłośników sportów rowerowych oraz wędrówek pieszych na trasę szlaku.
więcej →

Dorota Grzejdak – dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy Weteranów w badmintonie

W Mistrzostwach Europy Weteranów 27-09 – 02.10 Dorota Grzejdak zwyciężyła w singlu w grupie 40+, potwierdzając tym samym swoją dominację po zwycięstwie na Mistrzostwach Świata rok temu. Wtedy Betty Blair (Anglia) pokonała w półfinale, teraz w finale (pod nieobecność Włady Czerniawskiej, wicemistrzyni świata). Sianowianka sukces osiągnęła także w grze deblowej, gdzie w parze z Bułgarką Petyą Gerogiewą pokonały Dunki i zostały mistrzyniami Europy.
więcej →

inne aktualności

BURU Klub Karate Kyokushin aktualności

Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin

17 czerwca odbyło się „Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin”. W Dolinie Fantazji w ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Debata nad raportem o stanie Gminy Sianów za 2023 rok

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Sianowie, w dniu 28.06.2024  r. o godz. 11:00 odbędzie ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Przetargi

BURMISTRZ GMINY I MIASTA SIANÓW OGŁASZA: I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości położonych na ...
więcej →

Ułatwienia dostępu