Magda Omiljanowicz w sianowskiej bibliotece

27 maja 2017 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, gościliśmy w sianowskim centrum kultury i bibliotece reporterkę i autorkę książek Magdę Omilianowicz. Autorka opowiadała głównie o swojej najnowszej książce oraz o wielkiej pasji, jaką jest podróżowanie. Pierwszą część spotkania autorka poświęciła opowieściom o „Wampirze z Bytowa”, czyli Leszku Pękalskim, którego sprawa jest największą tajemnicą powojennej kryminalistyki. Omilianowicz pracowała nad tym tematem wiele lat temu, teraz powróciła do tej sprawy kryminalnej i próbuje odpowiedzieć na pytania: Skąd bierze się zło w człowieku? Co dalej z Leszkiem Pękalskim, który wychodzi na wolność w 2019 roku? Autorka opowiadała również o bohaterkach swoich zbiorów reportaży „Przekraczające granice” i „Przekraczające granice 2”. O kobietach niezwykle różnych, z bogatymi bagażami doświadczeń, przeżyć i poglądów, odważnych, oryginalnych, nietuzinkowych, które przekraczają szeroko rozumiane granice. Zwieńczeniem spotkania była wielka opowieść autorki o pięknym zakątku świata – Lanzarote, hiszpańskiej wyspie wulkanicznej należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Autorka spędziła na tej niewielkiej wyspie kilka lat i poznała wszystkie jej zakamarki, skarby, tajemnice i artystyczne niezwykłości stworzone przez Césara Manrique. Opowieść o uroku wyspy autorka wsparła bogatą galerią zdjęć, która zapierała dech w piersiach.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 20.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →

Ułatwienia dostępu