Srebrny Krzyż Zasługi dla Burmistrza

29 maja 2017 r. w Pałacu Prezydenckim Burmistrz Gminy i Miasta Sianów Maciej Berlicki miał zaszczyt otrzymać z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczenie – Srebrny Krzyż Zasługi 

Burmistrz od 16 lat związany z samorządem terytorialnym przeszedł wszystkie szczeble w jego strukturach (od stażysty, poprzez inspektora w Urzędzie Miejskim w Koszalinie – przez 6 lat, sekretarza Gminy w Malechowie – prawie 2 lata, Zastępcę Burmistrza GiM Sianów – 4 lata, a od 6 lat jest Burmistrzem GiM Sianów).

Jako Sekretarz Gminy Malechowo zrealizował m.in. akcję  „Przejrzysta Polska”.

Jako Z-ca Burmistrza odpowiadał m.in. za inwestycje, ochronę środowiska oraz pozyskiwanie środków pozabudżetowych.

Jako Burmistrz może poszczycić się pracą, która spowodowała, że gmina rozwija się w sposób zrównoważony przy  stabilnej polityce finansowej, pozyskuje znaczne środki pozabudżetowe (tak krajowe, jak i unijne). Ma to również odzwierciedlenie w ogólnopolskich rankingach (m.in. Perły Samorządu czy Rzeczpospolita).

Dzięki jego zaangażowaniu sianowski samorząd corocznie przeznacza znaczne środki na inwestycje, a najważniejsze w ostatnich latach to m.in. odbudowa zabytkowego Gimnazjum Gminnego po pożarze, budowa hali widowiskowo-sportowej, budowa żłobka wraz z rozbudową przedszkola, budowa Centrum Kultury oraz remont lokalnego kina i stworzenie galerii sztuki, budowa centralnej przepompowni ścieków (rozwiązała problem starej oczyszczalni ścieków), rewitalizacja Parku im. Powstańców Warszawskich, remonty wielu ulic, chodników, świetlic, termomodernizacja obiektów oświatowych, budowa budynku z 11 mieszkaniami socjalnymi.

W ostatnich latach w Gminie i Mieście Sianów Maciejowi Berlickiemu udało się wspólnie z Radą Miejską, Urzędem oraz podległymi jednostkami stworzyć przyjazną atmosferę w wielu dziedzinach życia społecznego. Rozwinięta została współpraca z organizacjami pozarządowymi (co roku realizowanych jest wiele projektów w ramach FIO), z seniorami (w tym projekty z ASOS), organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych które osiągnęły już w niektórych przypadkach wymiar ponadregionalny (m.in. Dni Ziemi Sianowskiej Folk Film Festiwal, Sfera Kultury) oraz historycznych (rekonstrukcja historyczna 1 sierpnia – prawdopodobnie największe tego typu wydarzenie na Pomorzu, Majówka z Historią, piknik flagi, Dzień Żołnierzy Wyklętych).

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu