Srebrny Krzyż Zasługi dla Burmistrza

29 maja 2017 r. w Pałacu Prezydenckim Burmistrz Gminy i Miasta Sianów Maciej Berlicki miał zaszczyt otrzymać z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczenie – Srebrny Krzyż Zasługi 

Burmistrz od 16 lat związany z samorządem terytorialnym przeszedł wszystkie szczeble w jego strukturach (od stażysty, poprzez inspektora w Urzędzie Miejskim w Koszalinie – przez 6 lat, sekretarza Gminy w Malechowie – prawie 2 lata, Zastępcę Burmistrza GiM Sianów – 4 lata, a od 6 lat jest Burmistrzem GiM Sianów).

Jako Sekretarz Gminy Malechowo zrealizował m.in. akcję  „Przejrzysta Polska”.

Jako Z-ca Burmistrza odpowiadał m.in. za inwestycje, ochronę środowiska oraz pozyskiwanie środków pozabudżetowych.

Jako Burmistrz może poszczycić się pracą, która spowodowała, że gmina rozwija się w sposób zrównoważony przy  stabilnej polityce finansowej, pozyskuje znaczne środki pozabudżetowe (tak krajowe, jak i unijne). Ma to również odzwierciedlenie w ogólnopolskich rankingach (m.in. Perły Samorządu czy Rzeczpospolita).

Dzięki jego zaangażowaniu sianowski samorząd corocznie przeznacza znaczne środki na inwestycje, a najważniejsze w ostatnich latach to m.in. odbudowa zabytkowego Gimnazjum Gminnego po pożarze, budowa hali widowiskowo-sportowej, budowa żłobka wraz z rozbudową przedszkola, budowa Centrum Kultury oraz remont lokalnego kina i stworzenie galerii sztuki, budowa centralnej przepompowni ścieków (rozwiązała problem starej oczyszczalni ścieków), rewitalizacja Parku im. Powstańców Warszawskich, remonty wielu ulic, chodników, świetlic, termomodernizacja obiektów oświatowych, budowa budynku z 11 mieszkaniami socjalnymi.

W ostatnich latach w Gminie i Mieście Sianów Maciejowi Berlickiemu udało się wspólnie z Radą Miejską, Urzędem oraz podległymi jednostkami stworzyć przyjazną atmosferę w wielu dziedzinach życia społecznego. Rozwinięta została współpraca z organizacjami pozarządowymi (co roku realizowanych jest wiele projektów w ramach FIO), z seniorami (w tym projekty z ASOS), organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych które osiągnęły już w niektórych przypadkach wymiar ponadregionalny (m.in. Dni Ziemi Sianowskiej Folk Film Festiwal, Sfera Kultury) oraz historycznych (rekonstrukcja historyczna 1 sierpnia – prawdopodobnie największe tego typu wydarzenie na Pomorzu, Majówka z Historią, piknik flagi, Dzień Żołnierzy Wyklętych).

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

wypozyczalnia pomoc społeczna

PFRON – wypożyczalnia technologii wspomagająca osoby z niepełnosprawnością.

Od 4 września działa wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością ze środków PFRON. Osoby zainteresowane …

więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 20 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców, którzy pozytywnie przeszli proces weryfikacji

Zgodnie z treścią § 15 ust. 2 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej w Sianowie z …

więcej →
wybory ogłoszenia

Wybory – ważne informacje organizacyjne

W dniu 15 października 2023 r. odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej, Senatu Rzeczypospolitej Polskiej …

więcej →

Ułatwienia dostępu