Historyczny, pierwszy mecz karnieszewiczan w I lidze za nimi!

31 sierpnia 2019 r., tenisiści stołowi KS Darz Bór Karnieszewice, rozegrali historyczny, pierwszy mecz w I lidze! Ich przeciwnikiem był – i to na wyjeździe – spadkowicz z Superligi – ZKS PALMIARNIA Zielona Góra.

            Poproszony o komentarz, Prezes Klubu – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

            – Nowy sezon 2019/2020, rozpoczął się dla KS Darz Bór Karnieszewice już 31 sierpnia. W oparciu o regulamin rozgrywek PZTS, przyśpieszono o tydzień pierwszy mecz z ZKS PALMIARNIA Zielona Góra.

            Trwający około trzech godzin mecz z pretendentem do superligi, był prawdziwym „skokiem na głęboką wodę”. Przegrana 1:9, nie oddaje porażki w prawdziwych barwach, która w ocenie prezesa, jest obiecującym sprawdzianem. Cztery pojedynki bowiem rozegrano w 5 setach, co świadczy o wyrównanym poziomie zawodników! Można też było zauważyć wiele straconych punktów po błędach, wynikających z wakacyjnego roztrenowania. Honorowy punkt zdobył Bartosz Szarmach, pokonując Igora Misztala.

            Kolejny nasz mecz – ze względu na brak wolnej hali w Sianowie – odbędzie się w Koszalinie, 14 września 2019 r., a przeciwnikiem naszym będzie KAMIX ATS MAŁE TRÓJMIASTO Rumia.

            Warto przypomnieć, że do rozpoczętych w sobotę rozgrywek, absolutny beniaminek I ligi tenisa stołowego mężczyzn, zgłosił sześcioosobową kadrę, którą tworzą: Marcin Czerniawski, Michał Krzyżanowski, Marcin Marchlewski, Bartosz Szarmach, Andrzej Świerczek i Tomasz Tabor. Trenerem zespołu jest Andrzej Wąsowicz.

            Warto przypomnieć także, że najbliższy przeciwnik karnieszewiczan, uległ im w pierwszym meczu w bezpośredniej walce o I ligę w 2017 r.! 6:4 w Sianowie – 20 maja, nie wystarczyło jednak do awansu! Rewanż 27 maja, przyniósł bowiem zwycięstwo 8:2, tenisistom stołowym z Rumi!

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

wypozyczalnia pomoc społeczna

PFRON – wypożyczalnia technologii wspomagająca osoby z niepełnosprawnością.

Od 4 września działa wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością ze środków PFRON. Osoby zainteresowane …

więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 20 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców, którzy pozytywnie przeszli proces weryfikacji

Zgodnie z treścią § 15 ust. 2 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej w Sianowie z …

więcej →
wybory ogłoszenia

Wybory – ważne informacje organizacyjne

W dniu 15 października 2023 r. odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej, Senatu Rzeczypospolitej Polskiej …

więcej →

Ułatwienia dostępu