1947

Wizyta Prymasa Augusta Hlonda w Parafii Sianów

Październik 1947 – wizyta Prymasa Augusta Hlonda w Parafii Sianów. Miasteczko przybrane flagami narodowymi i kościelnymi. Bramy powitalne w Kłosie i przy fabryce, przy plebani i na krańcach miasteczka w drodze do Sławna. Prymasa wita Jan Cisewski oraz proboszcz Antoni Siemiński.
więcej →

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej

14 września 1947 – zostaje uroczyście oprowadzony do granic parafii obraz Matki Boskiej Częstochowskiej – dar robotników którzy byli na kursie w Częstochowie.
więcej →

Otwarcie fabryki zapałek w Sianowie

1 wrzesień 1947 – Otwarcie fabryki zapałek w Sianowie przez wiceministera skarbu Kurowskiego. Ksiądz Antoni Siemiński dokonał poświęcenia maszyn i urządzeń, po czym już sami robotnicy uruchomili maszyny i fabryka rozpoczęła pracę.
więcej →

Wojsko sowieckie kosi łąki osadników

9 czerwiec 1947 – zawiadomienie Zarządu Miasta w Sianowie do Starostwa Powiatowego w Koszalinie o planowanej przez wojsko sowieckie akcji koszenia wszystkich łąk należących do osadników.
więcej →

Akcja Siewna

25 marzec 1947 – pełnomocnikiem Akcji Siewnej dla miasta Sianów zostaje wybrany Ignacy Gryszpanowicz.
więcej →

Rezolucja mieszkańców Sianowa do starosty

16 marca 1947 – uchwalenie rezolucji mieszkańców miasta Sianów do Starosty Powiatowego w sprawie braku zboża i mąki na chleb oraz pod wiosenne zasiewy. Prośba o dodatkowe przydziały, gdyż miejscowe piekarnie od dwóch dni nie wypiekają chleba.
więcej →

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu