2013

Kapsuła Czasu dla przyszłych pokoleń

W piątkowe południe 11 października 2013 r. wielu mieszkańców Sianowa przybyło przed ratusz, by wziąć udział w uroczystym zamurowaniu skrzyni z pamiątkami do mieszkańców Sianowa dla przyszłych pokoleń. Szczelnie zaspawana skrzynia ze stali nierdzewnej zawiera wiele najróżniejszych przedmiotów. Od dokumentów urzędowych, osobistych poprzez zdjęcia mieszkańców i miasta Sianowa po najprostsze rzeczy codziennego użytku jak np. zabawki do dzieci z przedszkola czy paczka zwykłych papierosów. Burmistrz Maciej Berlicki napisał także list do przyszłych pokoleń. Na wieku skrzyni została umieszczona metalowa tabliczka z herbem gminy i wyciętym laserowo napisem: „ Gmina i Miasto Sianów. Kapsuła czasu zamknięta na 100 lat, odtworzyć najwcześniej w dn. 11 października 2113 r.”  i miejmy nadzieję, że tak będzie, a dla tych, którzy otworzą za 100 lat skrzynię przedmioty w niej zgromadzone okażą się ciekawym świadectwem naszej codzienności.
więcej →

Otwarcie hali sportowo widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie

16 września odbyły się uroczystości związane z oficjalnym otwarciem hali sportowo widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie. Nowa, piękna sala funkcjonuje już od rozpoczęcia roku i odbywają się tam zajęcia sportowe. Jednak aby tradycji stało się zadość 16 września odbyły się oficjalne uroczystości otwarcia, które były przede wszystkim okazją do podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego obiektu. Budowa rozpoczęła się w grudniu 2010 r., a koszt wybudowania i wyposażenia tak nowoczesnego obiektu to 6,5 ml. złotych. Inwestycję wsparł Wojewódzki Program Rozbudowy Bazy Sportowej kwotą 1,5 mln. złotych. Sala jest bardzo funkcjonalna i korzystać z niej będą kluby sportowe, a także podmioty prywatne.
więcej →

Sianów laureatem ogólnopolskiego konkursu „Samorząd Równych Szans” 2013

Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Ministra Jarosława Dudy – Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych wybrała 16 równorzędnych laureatów statuetki „Samorząd Równych Szans”. Wśród nagrodzonych samorządów na równi z wielkomiejskimi aglomeracjami znalazła się Gmina Sianów za realizację „Gminnego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych”, którego głównym celem jest tworzenie lokalnego systemu wsparcia osób niepełnosprawnych zmierzający do ich aktywizacji w życiu rodzinnym i społecznym. Program realizowany jest od 01 czerwca 2008r. przez Gminny Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, który działa przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. W okresie od 2008 do 2012 roku 1396 osób niepełnosprawnych skorzystało z działań o charakterze środowiskowym, a 287 uzyskało wsparcie finansowe na częściowe porycie wydatków związanych z leczeniem, rehabilitacją, kształceniem i likwidacją barier. Program w całości finansowany jest ze środków własnych Gminy.
więcej →

Remont Kina Zorza w Sianowie

Modernizacja kosztowała niemal 220 tys. złotych, z czego 100 tys. złotych dofinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wymieniono instalację elektryczną, zamontowane zostało nowe nagłośnienie i profesjonalne oświetlenie sceny. Wygląd zmieniła cała sala Zorzy. Pomalowane ściany, odnowiony sufit – w kinie jest nowocześniej i przyjemniej. Co ważne, również nowocześniej z technicznego punktu widzenia. Ze sceny za widownię przeniesiono punkt sterowania światłem i dźwiękiem. Nowoczesny sprzęt ustawiony jest w jednym pomieszczeniu. To usprawni obsługę imprez i koncertów.
więcej →

Rybogryfy 2012

11 lutego 2013 r. to 670. rocznica nadania praw miejskich miastu Sianów. Tego dnia w 1343 roku Piotr Święca z Polanowa nadał osadzie prawa miejskie.
więcej →

Wolontariusze 2012

31 stycznia 2013 r. w auli Gimnazjum Gminnego w Sianowie odbył się koncert dedykowany wszystkim, którzy poświęcają swój czas na działalność społeczną. Koncert był podziękowaniem za wszystkie akcje społeczne zorganizowane w 2012 r., a było ich w Sianowie niemało. Odbywały się zbiórki publiczne, imprezy i bale charytatywne, z których dochód przeznaczono na pomoc chorym dzieciom.
więcej →

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu